Kategorie
Archiwum

„Zajęcia w ramach programu „Mały badacz i odkrywca”

Od września br. dzieci z grupy starszej popołudniowej biorą udział w programie „Mały badacz i odkrywca”. Mają one okazję uczestniczyć w zabawach badawczych i eksperymentach.

Do tej pory przedszkolaki poznały różnymi zmysłami wodę – źródło życia, stany skupienia wody, obserwowały zjawisko parowania i skraplania, badały wpływ wody na rozwój rośliny poprzez założenie hodowli fasoli, sprawdzały co najszybciej nasiąka wodą i co rozpuszcza się w wodzie. Ponadto założyły hodowlę kryształków soli, zaś przy pomocy atramentu i białych kwiatów sprawdziły jak pije roślina. Z kolei rozpuszczając farby w wodzie zapoznały się z barwami podstawowymi i pochodnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *