Udział w akcji ” Szlachetna paczka”

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.Jan Paweł IIW tym roku wzięliśmy po raz  pierwszy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Szkoła Podstawowa oraz nasze Przedszkole objęło pomocą rodzinę z Tarnowskich Gór. Zaangażowanie rodziców przyniosło nieoczekiwane efekty.

Serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom,  którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.

Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.