Kategorie
Archiwum

SŁODKIE WARSZTATY W CONSONNI

03.10.2017r. dzieci z grupy starszaków pojechały na wycieczkę do firmy Consonni w Kamyku koło Częstochowy. Firma ta zajmuje się wyrobem i produkcją min. pieczywa, ciast i lodów. Nasze przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi cukiernicy. W fartuszkach i czapkach ochronnych przystąpiły do działania: z marcepanu tworzyły Minionki,    w dziale produkcyjnym czekolady dowiedziały się jakie są jej rodzaje, co oznacza temperowanie czekolady, jak się ją wylewa. Poza tym obserwowały jak oblewa się czekoladą ciastka. Dzieci tworzyły czekoladowe lizaki, posypkami i kolorowymi lukrami ozdabiały ciasteczka. Uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe zdjęcia i pudełeczka, do których włożyli swoje cukiernicze dzieła. Na koniec odbyły krótki spacer po Folwarku Kamyk, gdzie mogły obejrzeć mieszkające tam zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *