Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy, że Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Sadowie otrzymało dofinansowanie w ramach wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” Priorytet 3

w wysokości:                   2500,00

finansowy wkład własny:   625,00

Koszt całkowity:              3125,00

Dotacja przeznaczona zostanie na zakup książek i realizację działań promujących czytelnictwo.

Wizyta średniaków w bibliotece

Średniaki jako pierwsze  udały się z wizytą do biblioteki. Tam Pani Ania oprowadziła przedszkolaki pokazując, jak ciekawym miejscem może być biblioteka. Następnie przeczytała im przygody Fajniaków. Na koniec Średniaki wypożyczyły książki, które wspólnie będą czytać.

Wizyta starszaków w bibliotece

Starszaki w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa również  odwiedziły bibliotekę

Wizyta maluszków w bibliotece

Nasze Maleństwa również  odbyły swoją pierwszą wizytę w bibliotece. Poznały to wspaniałe miejsce, którego jak wszystkie nasze przedszkolaki będą częstymi gośćmi.

Teatrzyk kukiełkowy „Calineczka”

W  naszym przedszkolu zrobiło się bardzo bajkowo za sprawą teatru lalki „Bajka”, który zawitał do nas z przedstawieniem „Calineczka”

KONKURS LITERACKO- PLASTYCZNY ,,MOJA KSIĄŻECZKA”

DLA DZIECI ORAZ RODZICÓW

CELE KONKURSU:

– promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych,

– propagowanie wspólnego, rodzinnego spędzania czasu,

– rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności,

– wzmacnianie wiary we własne możliwości,

– rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych,

– budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sadowie oraz ich rodziców.
  2. Rodzic wraz z dzieckiem tworzą książeczkę. Wspólnie opracowują jej treść, dziecko samodzielnie tworzy ilustrację dowolną techniką plastyczną, natomiast rodzic wykonuje zapis słowny.
  3. Każda książeczka musi posiadać tytuł, imiona i nazwiska autorów.
  4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie przez rodzica karty zgłoszeniowej (załącznik nr 1 do regulaminu) oraz zgody  na udział i przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu (załącznik nr 2 do regulaminu)
  5. Ilość stron- dowolna.
  6. Jedno dziecko może zostać ilustratorem jednej bajeczki.
  7. Czas trwania konkursu od 03.10.2022 r.- 21.10.2022 r.
  8. Książeczki prosimy przekazywać do wychowawców grup.
  9. Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatora.
  • Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki i 5-6 latki.
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i opublikowane 06.11.2022 na stronie internetowej oraz FB przedszkola.
  • Wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów odbędzie się 07.11.22r w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Sadowie.
  • Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy skontaktować się z koordynatorami (Patrycja Katryniok, Beata Plaza).
  • Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom. Organizator zastrzega sobie prawo do ekspozycji prac w celach promowania
  • Liczba uczestników nieograniczona.

Życzymy powodzenia.

W naszym przedszkolu zostały wręczone nagrody w rozstrzygniętym plastyczno-literackim konkursie rodzinnym „Moja książeczka”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom takich ciekawych pomysłów ???

Rostrzygnięcie konkursu literacko- plastycznego „Moja Książeczka”

Kategoria 3-4 latki
Mikołaj Bonk I miejsce
Bartłomiej Cieślik II miejsce
Kategoria 5-6 latki
Julia Kaczor I miejsce
Zofia Niedźwiedź II miejsce
Filip Cieślik III miejsce
Zofia Jaskóła III miejsce

Przedstawienie „Kot w butach”

Nasze przedszkolaki czekała nie lada niespodzianka.? Pracownicy przedszkola przygotowali dla dzieci z okazji Dnia Postaci z bajek przedstawienie „Kot w butach” ???

Galaktyka czytelnika- zajęcia aktywnego czytania

PRZEDSTAWIENIE „KRAINA LODU”

Nasze przedszkolaki otrzymały z okazji Mikołaja bilet na przedstawienie ,który  dołączony był do paczek i i obejrzały przedstawienie Teatru Krak -Art z Krakowa pt „Kraina Lodu”❄️?️⛄