Kategorie
Archiwum

DZIAŁANIA PODJĘTE PRZEZ PRZEDSZKOLE W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM

Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Zakażona osoba poprzez kaszel lub kichanie rozpryskuje w powietrzu cząsteczki wirusa, które mogą dostać się do organizmu innego człowieka. Zarazić można się także podczas kontaktu z powierzchnią, na której znajdował się wirus – zwłaszcza jeśli później dotkniemy ust, nosa lub oczu.

Podstawa to zachowanie higieny.  Dlatego tak ważne jest częste i odpowiednie mycie rąk. Jak najrzadziej należy też dotykać twarzy.

  1. We wszystkich oddziałach przeprowadzono zajęcia na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
  2. Wywieszono w widocznych miejscach na terenie przedszkola oraz w toaletach instrukcje dotyczące mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej.
  3. Nauczyciele i pracownicy, którzy są chorzy, przeziębieni, są na L4.
  4. Na bieżąco sprawdzane są komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia

UWAGA!

Apelujemy do rodziców, by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola.

Jeśli dziecko lub rodzic nie miał kontaktu z chorą osobą, nie ma powodu do obaw.

Jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, rodzic powinien bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego.

Rodzicowi dziecka do 8. roku życia w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola należy się zasiłek opiekuńczy.

Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej: 34 356 32 85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *