19.05.2017r. Dzień strażaka w przedszkolu w Sadowie

Dnia 19 maja przedszkolaki miały okazję spotkać się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadowie. Celem tego spotkania było poszerzenie wiedzy dzieci na temat tego odpowiedzialnego i trudnego zawodu. Strażacy swoją obecnością sprawili wielką radość najmłodszym, które z wielkim zaciekawieniem słuchały opowiadań o ciężkiej i niebezpiecznej pracy.  Dzieci dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy udzielają pomocy w katastrofach  i klęskach żywiołowych, jeżdżą  do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, często również pomagają zwierzętom. Niesamowitą radość sprawiło maluchom to, że mogły  na podwórku przedszkolnym obejrzeć wielki, czerwony wóz strażacki, a strażacy zaprezentowali jego wyposażenie i sprzęt ratowniczy. Ogromną atrakcją było również wejście do wozu, w którym dzieci mogły usiąść.  Miały okazję obejrzeć i dotknąć, a nawet przymierzyć hełm strażaka. Dowiedziały się, jak wygląda prawidłowy ubiór strażaka wyjeżdżającego na ratunek i do gaszenia pożaru oraz z jakim sprzętem wchodzi  on do palącego się budynku. Dodatkową atrakcją było włączenie syreny specjalnie dla najmłodszych.

Spotkanie upamiętniono grupowym zdjęciem z gośćmi. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych mieszkańców Sadowa i okolic.