Kategorie
Archiwum

14.09.2017r.  PRZEDSZKOLAKI NA PIKNIKU „NASZA ARMIA W NASZYM MIEŚCIE”

 

14 września 2017 dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sadowie uczestniczyły w pikniku „Nasza Armia w Naszym Mieście” zorganizowanym przez lubliniecki Klub Jednostki Wojskowej Komandosów. Odbył się on na Bulwarze Franciszka Grotowskiego.

W imprezie, której głównym przesłaniem było kształtowanie bezpiecznych postaw,  udział wzięli m.in. Jednostka Wojskowa Komandosów, policja i żandarmeria wojskowa. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach, dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt, możliwość zapoznania się z bronią, wyposażeniem komandosów i innych służb, pokaz musztry wojskowej z udziałem orkiestry. Wielką radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy oraz możliwość zobaczenia tresury psów policyjnych. Z kolei technik kryminalistyki pokazał jak zabezpiecza się odciski linii papilarnych.

Finałem pikniku było wręczenie nagród oraz wyróżnień w konkursie  plastycznym „Komandosi w Wojsku Polskim – misje zagraniczne”.  Laureatów wśród uczestników naszego powiatu było wielu. Także dzieci z naszego przedszkola chętnie wzięły udział w konkursie. Wyróżnienia otrzymały Amelia Czok i Emilia Borszcz. Wychowawczynie oraz dzieci gratulowały małym artystkom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *