07.05.2015 „Spotkanie ze strażakami”

W dniu 07.05.2015r. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z pracą strażaka. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych .Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, chętni mogli przymierzyć hełm. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka.